درباره ما

معرفی گروه تحلیل شبکه اجتماعی

این سایت توسط گروه تحلیل شبکه اجتماعی به مدیریت علی‌اکبر اکبری‌تبار اداره می‌شود. هدف از تاسیس وب سایت و تشکیل گروه تحلیل شبکه اجتماعی در وهله اول آموزش و اشتراک منابع اطلاعاتی و علمی در زمینه تحلیل شبکه اجتماعی و سپس گردهم آوردن افراد علاقمند و محققین با تجربه و تلاشگر در زمینه مطالعه‌ی علمی شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی بخصوص با رویکرد نظری و روش تحلیل شبکه اجتماعی بوده است.

.

رویکرد اصلی گروه تحلیل شبکه اجتماعی

رویکرد اصلی گروه و سایت تحلیل شبکه اجتماعی بررسی علمی و موشکافانه شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی با استفاده از روش‌های به روز علمی و به خصوص روش تحلیل شبکه اجتماعی می‌باشد. با توجه به اینکه این وب‌سایت به هیچ ارگان و سازمان دولتی و غیردولتی وابسته نمی‌باشد، لذا هدف اصلی آن بررسی علمی پدیده‌های اجتماعی با رویکرد نظری و روش تحلیل شبکه اجتماعی و تعاملات میان محققان حول این موضوعات می‌باشد.

.

کارگاه‌های آموزش عملی تحلیل شبکه اجتماعی

گروه تحلیل شبکه اجتماعی بر اساس نیاز سازمان‌ها و نهادهای علمی و تحقیقاتی و نیز علاقمندان فردی اقدام به برگزاری کارگاه‌های عملی جهت آموزش روش تحلیل شبکه اجتماعی و نیز چگونگی استفاده از نرم‌افزارهای موجود در این زمینه با استفاده از مثال‌ها و نمونه‌های عملیاتی از حوزه‌های مختلف می‌نماید که جزییات بیشتر در مورد موضوعات این کارگاه‌ها و نیز زمانبندی و چگونگی برگزاری آنها را در صفحه کارگاه‌ها می‌توانید ببینید.

.

طرح‌های تحقیقاتی مطالعه شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی

گروه تحلیل شبکه اجتماعی، بر اساس تجربه 4 ساله در زمینه مطالعه علمی شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی، اقدام به اجرای طرح‌های تحقیقاتی متناسب با نیازمندی سازمان‌های علمی و تحقیقاتی و یا تجاری و گروه‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌نماید، این طرح‌ها که دارای اهداف علمی و یا تجاری می‌باشند شامل مطالعات نیازسنجیِ ایجاد و طراحی شبکه‌های اجتماعی واقعی و مجازی و نیز مطالعه شبکه‌های اجتماعی موجود و بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و سنجش تصویر و اثربخشی حضور برند در رسانه‌های اجتماعی هستند.

.

معرفی اعضای گروه تحلیل شبکه اجتماعی

در گروه تحلیل شبکه اجتماعی عده‌ای از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مقطع دکتری و کارشناسی‌ارشد در زمینه‌های علوم اجتماعی، مدیریت و ارتباطات گرد هم آمده‌اند که با تلاش و مشارکت دسته‌جمعی فعالیتی علمی در این حوزه داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با برخی از اعضای اصلی گروه تحلیل شبکه اجتماعی می‌توانید به صفحات معرفی هر کدام از اعضا مراجعه کنید:

.

همکاری با گروه تحلیل شبکه اجتماعی

برای همکاری علمی و اجرایی و عضویت در گروه تحلیل شبکه اجتماعی می‌توانید از طریق ایمیل‌های درج شده در صفحه‌ی تماس با ما رزومه و پیشنهاد همکاری خود را ارسال فرمایید که در اسرع وقت زمینه‌های همکاری بررسی و نتیجه اعلام گردد.

.

استفاده از مطالب وب‌سایت

با توجه به اینکه مطالب سایت بر اساس تلاشی طولانی مدت جمع‌آوری و تولید شده و سمت و سوی حرکت آن علمی است از مراجعه کنندگان عزیز خواهش می‌کنیم در صورت استفاده از مطالب سایت، درج لینک فعال به صفحه مطلب در سایت را فراموش نکنند.

.

رزومه تصویری و آلبوم عکس‌های کارگاه‌ها و سخنرانی‌های اعضای گروه تحلیل شبکه اجتماعی در فیس‌بوک (برای مشاهده کلیک کنید)

.

در اسلایدهای زیر می‌توانید خلاصه‌ای از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی گروه تحلیل شبکه اجتماعی را مشاهده کنید.

.